Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorxh Bush dhe Presidenti rus Vlladimir Putin takohen sonte në Kamp Dejvid në Marilend. Burimet nga Shtëpia e Bardhë bëjnë të ditur se në qendër të bisedimeve të takimit Bush-Putin pritet të jetë çështja e Irakut, luftimi i terrorizmit dhe gjendja në Lindjën e Mesme. Gjatë samitit dy ditësh, presidenti Bush ka thënë se do ta ngrisë edhe çështjen e programit bërthamor të Iranit.
XS
SM
MD
LG