Ndërlidhjet

TOKIO


Një termet i fuqishëm, me rreth 8 shkallë të Rihterit ka goditur Japoninë e veriut. Nga kjo fatkeqësi janë lënduar mbi 250 njerëz dhe janë shkaktuar dëme të shumta materiale. Agjenica meteorologjike japoneze ka thënë se ky termet ishte më i fuqishmi në Japoni në 9-të vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG