Ndërlidhjet

PEJË


Një bombë e fuqishme ka shpërthyer sot në mengjes në qytetin e Pejës, ka njoftuar zëdhënësi i administratës ndërkombëtare në Kosovë, Andrea Angjeli. Ai ka thënë se bomba ishte aktivizuar me dirigjues dhe kishte qenë e vendosur nën një veturë, e cila në momentin e shpërthimit ishte në lëvizje. Zoti Angjeli tha se vozitësi ka arritur të arratiset dhe se autoritetet e rendit janë në kërkim të tij. Motivet dhe aktorët e mundshëm të këtij shpërthimi nuk dihen.
XS
SM
MD
LG