Ndërlidhjet

NJU JORK


Kryetari i Serbisë e Malit të Zi, Svetozar Maroviq ka thënë se ka biseduar në Nju Jork me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, rreth zbatimit të rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit dhe për fillimin e bisedimeve Prishtinë-Beograd. Sipas Maroviqit, shefi i UNMIK-ut, Harri Holkeri, së shpejti do të shkojë në Beograd, ku temë qendrore do të jetë përgatitja për bisedimet.
XS
SM
MD
LG