Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administratori i Shteteve të Bashkuara në Irak, Paul Bremer ka thënë se trupat amerikane në Irak kanë zënë 19 prej 248 luftëtarëve të huaj, që dyshohet të jenë pjesëtarë të Al Kaidës. Bremer ka thënë se nuk e di përkatësinë kombëtare të tyre, por ka shtuar se 123 janë nga Siria dhe një pjesë e madhe janë nga Irani dhe Jemeni.
XS
SM
MD
LG