Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan u ka bërë thirrje izraelitëve dhe palestinezëvë që ta ndalin ciklin e dhunës duke thënë se Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian, Rusia dhe Organizata e Kombeve të Bashkuara po angazhohen për të gjetur mundësitë për ringjalljen e planit të paqes për Lindjen e Mesme. Ndërkaq, mbrëmë vonë palestinezë të armatosur kanë vrarë një burrë dhe një foshnje izraelite.
XS
SM
MD
LG