Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka bërë të ditur për një sulm me predha në afërsi të hotelit "Rashid" ku është i vendosur personeli i lartë ushtarak dhe civil i administratës së Irakut, që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara. Është raportuar se ky sulm ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit. Zëdhënësi ushtarak amerikan, James Smith ka thënë se nuk ka pasur viktima.
XS
SM
MD
LG