Ndërlidhjet

BAGDAD


8 anëtarë të Kongresit të Shteteve të Bashkuara po qendrojnë në Irak me qëllim të verifikimit të dëmeve të shkaktuara në infrastrukturën e vendit. Republikani Xherri Luis tha se anëtarët e delegacionit janë shokuar me gjendjen e infrastrukturës së Irakut në përgjithësi. Vizita e kongresmenëve amerikanë në Irak është bërë pasi presidenti amerikan Xhorxh Bush ka kërkuar miratimin e 87 miliardë dollarëve për rindërtimin e Irakut dhe të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG