Ndërlidhjet

FALLUXHA


Burimet ushtarake amerikane thanë se kanë nisur hetimet lidhur me incidentin e djeshëm në Falluxha ku ushtarët amerikanë qëlluan për vdekje dy irakianë dhe plagosën 4 të tjerë. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, Xhorxh Krivo, ka thënë se ushtarët i janë përgjigjur zjarrit dhe nuk kanë qëlluar të parët. Ndërkaq trupat e koalicionit kanë zbuluar sasi të mëdha armësh në Tikrit, duke përfshirë edhe 23 raketa të prodhimit rus.
XS
SM
MD
LG