Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zonja e parë e Shteteve të Bashkuara, Laura Bush fillon sot një turne pesë ditor në Evropë, i cili synon përmirësimin e imazhit të Amerikës, sidomos pas mosmarrëveshjeve lidhur me Irakun.
Ndalesa e parë do të jetë Franca, ku zonja Bush do marrë pjesë në ceremoninë e rihyrjes së SHBA-ve në UNESCO. Zonja Bush do të takohet dhe me presidentin francez Zhak Shirak, përpara se të udhëtojë drejt Moskës, ku do marrë pjesë në një festival libri, të organizuar nga gruaja e presidentit rus, Ludmilla Putin.
XS
SM
MD
LG