Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministrat e jashtëm të 15 vendeve anëtare të Bashkimit Evropian do të vendosin nesër për fillimin e procesit të bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, si dhe nivelin e përfaqësimit të Bashkimit Evropian në këto bisedime. Bëhet e ditur se Havier Solana dhe Xhorxh Robertson do të marrin pjesë vetëm në ceremoninë e fillimit të këtyre bisedimeve.
XS
SM
MD
LG