Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Harri Holkeri nesër do të qendrojë në Beograd ku do të bisedojë rreth përgatitjeve për bisedimet Prishtinë-Beograd, të parapara për 14 tetor në Vjenë. Përfaqësuesi i UNMIK-ut, Gjorgji Kakuk ka deklaruar se temë kryesore do të jetë harmonizimi i qendrimeve para fillimit të dialogut. Para kësaj vizite, Harri Holkeri është takuar disa herë me udhëheqësit e institucioneve dhe të partive politike të Kosovës, si dhe me pjesëtarët e koalicionit serb 'Kthimi".
XS
SM
MD
LG