Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se nuk do të heqë dorë nga programi bërthamor, përfshirë uraniumin e pasuruar, përkundër presioneve ndërkombëtare për të mos e zhvilluar këtë program. Ministria e Jashtme tha se Teherani nuk do të bëjë asnjë kompromis me kerkesat për të heqë dorë nga "teknologjia bërthamore", duke shtuar se programi bërthamor i Iranit është transparent dhe nuk ka të bëjë me zhvillimin e armëve të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG