Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, në një takim të mbajtur në Bruksel kanë aprovuar vendosjen e misionit policor në Maqedoni që do të përbëhej prej 200 vetave. Ky mision duhet të fillojë punën nga mesi i dhjetorit.
Ndërkohë, ministrat e BE-së kanë mbështetur fillimin e bisedimeve për çështje teknike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.
XS
SM
MD
LG