Ndërlidhjet

MITROVICË


Komandanti i misionit paqeruajtës ndërkombëtar që udhëhiqet nga Natoja, Fabio Mini ka thënë sot se "situata e sigurisë në Mitrovicë ka përparuar dukshëm". Këto komente gjeneral Mini i bëri në ceremoninë e pranim dorëzimit të detyrës së komandantit të brigadës shumë-kombëshe veri-lindje ndërmjet gjeneralëve Marc Bertucchi dhe Bernard Ratel. Ky i fundit e mori detyrën e komandantit të kësaj brigade.
XS
SM
MD
LG