Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia dhe Turqia kanë nënshkruar Konventën e Otavës, që ndalon minat tokësore, dhe së shpejti këto dy vende do të fillojnë pastrimin e minave përgjatë kufirit të tyre, ka thënë sot një zyrtar i ministrisë së jashtme të Greqisë. Pjesa më e madhe e minave përgjatë këtij kufiri ishte vendosur pas vitit 1974 kur të dy rivalët, anëtarë të Natos, ishin në prag të luftës lidhur me invadimin turk në Qipro.
XS
SM
MD
LG