Ndërlidhjet

DETROIT, SHTETET E BASHKUARA


Diplomati i lartë amerikan, William Burns tha mbrëmë vonë se "refuzimi i Izraelit që ta ndalë ndërtimin e vendbanimeve në Bregun Perëndimor e kërcënon ardhmërinë e tij si shtet demokratik". Këto komente William Burns i bëri në forumin ekonomik amerikano – arab në Detroit, në të cilin po diskutohen mundësitë për nxitjen e bashkëpunimit tregtar ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe vendeve arabe.
XS
SM
MD
LG