Ndërlidhjet

VIENË


Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare Bërthamore tha se nevoitet bashkëpunim i pakufizuar nga Irani për t'i verifikuar pohimet se Teherani nuk zhvillon armë për shkatërrim në masë.
Mohamed ElBaradei tha se çështja më e rëndësishme është natyra dhe vëllimi i programit të Iranit për uraniumin e pasuruar.
XS
SM
MD
LG