Ndërlidhjet

PRISHTINË


Bashkësia ndërkombëtare është jashtzakonisht e interesuar për fillimin e bisedimeve mbi çështjet teknike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, tha kryetari i parlamentit Evropian Pat Cox pas takimit me kryetarin e Kosovës Ibrahim Rugova.
Cox ka kërkuar nga pala kosovare të hartojë një strategji të përbashkët për të biseduar me të gjithë fqinjët, pavarësisht nga mospajtimet që kanë lindur nga e kaluara.
XS
SM
MD
LG