Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeministri i Bullgarisë Simeon Saxe-Coburg Gotha ka shfaqur shqetësime rreth akteve të fundit të dhunës në Kosovë.
Në fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, kryeministri bullgar tha se zgjidhja e statusit të ardhshëm të Kosovës duhet kërkuar në dialogun ndërmjet udhëheqësve shqiptarë në Prishtinë dhe atyre serbë në Beograd.
XS
SM
MD
LG