Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush është zotuar plotësisht të bashkëpunojë në hetimet lidhur me akuzat se zyrtarët e administratës së tij mund ta kenë shkelur ligjin duke e zbuluar emrin e një agjenti të CIA-s.
"Nuk e dij askë nga administrata ime që ka zbuluar informatë të klasifikuar. Nëse dikush e ka zbuluar, do të dëshiroja të dihet, dhe ne do ta ndërmarrim aksionin e duhur", tha Bush.
Sipas kodit penal amerikan, zbulimi i emrit të agjentit të CIA-s dënohet deri me 10 vjet burg.
XS
SM
MD
LG