Ndërlidhjet

SARAJEVË


Marrëveshja e Dejtonit, e cila i dha fund luftës së viteve 1992 –95 në Bosnjë, mund të ndryshojë, ka thënë ish diplomati i lartë amerikan Richard Holbrooke, një nga njerëzit kryesorë që ndikuan në arritjen e marrëveshjes.
Më tej Holbrooke ka shtuar se populli i Bosnjës mund të ndryshojë një sërë elementësh të marrëveshjes, por nuk duhet të heqë dorë nga ajo, pasi dicka e tillë do conte në kaos dhe konfuzion.
Holbrooke i bwri kwto komente derisa po viziton Bosnjw – Hercegovinwn.
XS
SM
MD
LG