Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarë turq dhe amerikanë kanë rënë dakort për një plan veprimi, në mënyrë që të zgjidhet problemi i grupeve rebele kurde që veprojnë në veri të Irakut.
Turqia ka përsëritur vazhdimisht se pret që Shtetet e Bashkuara të mbajnë premtimet për të mos lejuar veprimtaritë e rebelëve kurdë në veri të Irakut.
XS
SM
MD
LG