Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një delegacion i Departamentit të Shtetit, i kryesuar nga nënsekretari i shtetit, Richard Armitage, ka shtyrë për një kohë tjetër vizitën në Pakistan dhe Afganistan. Kjo u bë e ditur nga Ministria e Jashtme e Pakistanit, por nuk janë dhënë arsyet për shtyrjen e vizitës.
Burimet pakistaneze gjithashtu njoftojnë se gjatë një përplasje mes forcave të rendit dhe terroristëve të dyshuar të Al-Kaidës, 12 nga këta të fundit kanë humbur jetën.
XS
SM
MD
LG