Ndërlidhjet

TEHERAN


Filluan sot bisedimet mes përfaqëseuseve të Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore dhe zyrtarëve iranianë lidhur me programet bërthamore të Iranit.
Programet në fjalë kanë qenë në qendër të kritikave të Shteteve të Bashkuara, të cilat i kanë vlerësuar ato si përpjekje për të prodhuar armë të shkatërrimit në masë.
Teherani zyrtar nga ana e tij ka pohuar se programet kanë qëllime civile.
XS
SM
MD
LG