Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka bërë të ditur se ka prodhuar 8 000 shufra që mund të përdoren për bomba bërthamore dhe është e gatshme të prodhojë dhe të tjera, nëse është e nevojshme, kanë bërë të ditur burimet e Ministrisë së Jashtme të Penjanit.
Sekretari amerikna i Shtetit Kolin Pauell, tha se vendi i tij nuk ka prova që mbështesin pretendimet e Koresë, por megjithatë i shqyrtojnë ato seriozisht.
XS
SM
MD
LG