Ndërlidhjet

NJU JORK


Krytari i Këshillit qeverisës të Irakut, Ahmad Chalabi, duke folur mbrëmë vonë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara tha se "në Irak nuk do të lejojmë që banda e terroristëve dhe e mercenarëve ta pengoj shoqërinë e Irakut nga e nesërmja e ndritshme". Mëtutje Ahmad Chalabi tha:
"Nëse sot ne dëgjojmë zëra të atyre që dyshonin në synimet e qeverisë amerikane dhe asaj britanike për ndërmarrjen e këtij çlirimi, ne i ftojmë ata që të vijnë në Irak dhe ti vizitojnë varret masive, qytetin e Halabxhës ku është përdorë gazi, ta shohin listën e të zhdukurve dhe të vrarëve nga regjimi i atëhershëm".
XS
SM
MD
LG