Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani sot në mëngjes me sukses e ka bërë testin e raketave bërthamore tokë – tokë, ka bërë të ditur ushtria e këtij vendi. Mëtutje është thënë se provat e këtilla do të vazhdojnë edhe gjatë disa ditëve të ardhshme. Raportohet se këto raketa janë me rreze veprimi afro 290 kilometra dhe mund të bartin armatim konvencional dhe jokonvencional. Konsiderohet se këto raketa mund të godasin caqe të rëndësishme brenda rivalit bërthamor fqinjë, Indisë.
XS
SM
MD
LG