Ndërlidhjet

MANILLË


Nga shpërthimi i një bombe në një xhami në Mindanao të Filipineve janë vrarë 3 persona dhe disa të tjerë janë plagosur, kanë informuar autoritetet policore dhe ushtarake në këtë rajon. Zyrtarë të policisë kanë thënë se një kalimtar sot ka hedhur një bombë brenda xhamisë në momentin kur besimtarët po faleshin.
XS
SM
MD
LG