Ndërlidhjet

VIENË


Liderët politikë të shqiptarëve në Kosovë janë të brengosur për imazhin e tyre para fillimit të dialogut teknik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, vlerëson agjencia austriake e lajmeve APA.
Liderët e tri partive më të mëdha shqiptare të Kosovës, katër vjet angazhohen për pavarësinë e saj, kurse tani duhet të bisedojnë "për çështjet teknike" me përfaqësuesit e Beogradit, të cilët Kosovën e shohin si pjesë e Serbisë, përkohësisht të administruar nga Kombet e Bashkuara, transmeton agjencia austriake.
XS
SM
MD
LG