Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish komandanti i Republikës Serbe të Bosnjes Ratko Mladiç ende gjendet në Serbi, tha sot në Beograd kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës për ish Jugosllavinë Carla del Ponte.
Vizita e del Pontes realizohet në prag të raportimit të saj në Këshillin e Sigurimit në 9 nëntor, për bashkëpunimin e Tribunalit me autoritetet e Bosnjes, Kroacisë dhe Serbisë.
XS
SM
MD
LG