Ndërlidhjet

ROMË


Ministri i Mbrojtjes i Italisë Antonio Martino e ka kundërshtuar propozimin që komanda e forcave ushtarake të Bashkimit Evropian të ndahet nga NATO-ja.
Në takimin e ministrave të mbrojtjes të unionit në Romë, Martino tha se Evropa tani duhet të jetë unike, e jo të futet në kontraverza.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania e kanë kundërshtuar idenë për komanda të ndara.
XS
SM
MD
LG