Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Mali i Zi, me Shtetet e Bashkuara e diskutojnë mundësinë për dërgimin e trupave në Irak, Afganistan apo Liberi, tha ministri i Mbrojtjes Boris Tadiq.
Ai tha se një delegacion ushtarako-policor qëndron në Shtetet e Bashkuara, për t'i diskutuar detajet teknike për vendosjen eventuale të ushtarëve.
Vendimin për dërgimin e ushtarëve duhet ta miratojë parlamenti, tha Tadiq.
XS
SM
MD
LG