Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku 18 të vrarë, në mesin e të cilëve 5 fëmijë, dhe shumë të plagosur, është epilogu i një sulmi vetvrasës me bombë në qytetin izraelit Haifa.
Bëhet e ditur se shumë nga të plagosurit janë në gjendje kritike.
Vetvrasësi me bombë fillimisht kishte vrarë rojat, ndërsa kishte kurdisur mjetin shpërthyes në një masë njerëzish në një restoran ku ata po festonin.
Agjencitë e lajmeve njoftojnë se kemi të bëjmë me një sulmet më vdekjeprurëse në tri vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG