Ndërlidhjet

ROMË


Policia italiane është përleshur sot me protestuesit anti-globalizim gjatë demonstratave kundër samitit të Bashkimit Evropian në Romë. Policia kishte përdorë gazin lot-sjellës për ti shpërndarë disa qindra protestues pasi ishin sulmuar me gurë dhe me shishe. Është raportuar se disa protestues kanë pësuar lëndime të lehta.
XS
SM
MD
LG