Ndërlidhjet

NJU JORK


Shtetet e Bashkuara kanë pranuar ofertën e Serbisë dhe Malit të Zi për të dërguar rreth 1000 ushtarë e policë në Afganistan, që do të veprojnë në kuadër të forcës ndërkombëtare atje. Forcat serbo-malazeze do trajnohen fillimisht nga ato amerikane dhe do vendosen deri në marsin e ardhshëm në kufirin afgano -pakistanez.
Kjo bëhet e ditur nga e përditshmja amerikane, Nju Jork Tajms, e cila më tej pyet nëse do ketë trupa brenda kësaj force, që kanë qenë të përfshirë në krimet në Bosnjë apo Kosovë.
XS
SM
MD
LG