Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka sulmuar nga një kamp të trajnimit të grupit Xhihadi Islamik, që gjendet brenda territorit të Sirisë.
"Ne nuk do të tolerojmë vazhdimësinë e boshtit të terrorit mes Teheranit, Damaskut dhe Gazës, që vret njerëz të pafajshëm, në mesin e të cilëve dhe fëmijë. Operacioni që u zhvillua në orët e para të mëngjesit të sotëm synonte të dërgonte këtë mesazh tek Siria dhe udhëheqësit e Xhihadit Islamik e Hamasit", tha Raanan Gisin, zëdhënës i Qeverisë izraelite.
Një sulm i tillë i ngjashëm, brenda territorit të Siriësë, ka ndodhur për herë të fundit para 20 vitesh.
XS
SM
MD
LG