Ndërlidhjet

GAZA


Selia e udhëheqësit palestinez, Jaser Arafat është rrethuar nga vullnetarë palestinezë, të cilët kërkojnë të jenë barrikadë nëse Izraeli vendos të marrë masa për dëbimin apo eliminimin e Jaser Arafatit.
Ky hap erdhi pas sulmit të djeshëm vetvrasës, në Haifa, nga Xhihadi Islamik, ku humbën jetën 19 njerëz.
Arafati dhe drejtuesit palestinezë e kanë dënuar sulmin.
Ndërkaq presidenti egjiptian, Mubarak, ka përsëritur se dëbimi apo vrasja e Arafatit nuk e zgjidhë problemin.
XS
SM
MD
LG