Ndërlidhjet

GROZNI


Deri në orët e pasdites mbi 30 për qind e 561 mijë votuesve të regjistruar, kanë marrë pjesë në zgjedhjet presidenciale në Ceceni. Në këto votime morrën pjesë dhe 30 mijë trupa ruse, që janë të vendosura në Ceceni.
Luftëtarët cecenë nuk i pranojnë zgjedhjet e sotme, të cilat po organizohen nën kujdesin e Moskës zyrtare.
Edhe organizatat ndërkombëtare thanë se Cecenia nuk është e gatshme për zgjedhje.
XS
SM
MD
LG