Ndërlidhjet

MITROVICË


Nesër në pjesën veriore të Mitrovicës vazhdon gjykimi për drejtuesin dhe anëtarin e Këshillit Kombëtar serb, Millan Ivanoviq dhe Nebojsha Joviq, të akuzuar për pjesëmarrje në trazira dhe sulme ndaj pjesëtarëve të policisë ndërkombëtare.
Vendimi pritet të merret në 10 tetor ndërsa nesër do shfaqen materialet e xhiruara të trazirave të 8 prillit 2002.
XS
SM
MD
LG