Ndërlidhjet

KABUL


Nënsekretari amerikan i Shtetit, Richard Armitage, e vizitoi Afganistanin, pas një qëndrimi të shkurtër në Pakistan.
Diplomati amerikan bisedoi më presidentin afgan Hamid Karzai për luftën kundër Al-Kaidës dhe elementëve të mbetur talibanë.
Në një zhvillim tjetër në Afganistan, luftëtarët talibanë sulmuan një postbllok të ushtrisë afganë në jug të vendit, duke vrarë 2 dhe duke plagosur 3 ushtarë afganë.
XS
SM
MD
LG