Ndërlidhjet

GROZNI


Mbi 80 për qind e 561 mijë votuesve të regjistruar, kanë marrë pjesë në zgjedhjet presidenciale në Çeçeni. Në votimet morën pjesë dhe 30 mijë trupa ruse, të vendosura në Çeçeni.
Luftëtarët çeçenë nuk i pranojnë zgjedhjet e sotme, që organizohen nën kujdesin e Moskës zyrtare.
Edhe organizatat ndërkombëtare thanë se Çeçenia nuk është e gatshme për zgjedhje.
XS
SM
MD
LG