Ndërlidhjet

BRUKSEL


Diplomatët thanë se NATO-ja është dakorduar ta zgjërojë mandatin e forcave të sigurisë në Afganistan, ndërsa plani duhet të marrë pëlqimin nga Këshilli i Sigurimit.
5.300 forcat e NATO-s janë të vendosura rreth kryeqytetit Kabul, dhe janë të ndara nga forcat amerikane, që vazhdojnë t'i ndjekin talibanët dhe militantët e Al-Kaidës në Afganistan.
XS
SM
MD
LG