Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kuvendit të Kosovës Nexhat Daci dhe ambasadori i Kinës në Beograd Ven Sigui, sot në Prishtinë biseduan për bashkëpunimin e ndërsjellë dhe dialogun mbi çështjet teknike Prishtinë-Beograd.
"Dialogu është në interes të dy palëve, si për qytetarët e Kosovës, ashtu edhe për ata të Serbisë e Malit të Zi. Dialogu është i pashmangshëm, por duhet caktuar temën e bisedimeve dhe duhet përforcuar praninë ndërkombëtare", ka thënë Daci.
Ambasadori kinez ka vlerësuar se dialogu në periudhat pas konfliktit nuk ka alternativë.
XS
SM
MD
LG