Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Diskutimet e mëtejme në Këshillin e Sigurimit rreth projekt-rezolutës amerikane mbi Irakun, mbrëmë përfunduan pa ndonjë shenjë progresi.
Më parë, presidenti amerikan George Bush tha se forcat amerikane do të riorganizohen për të sjellë kontrollin në Irak.
Bush tha se i ashtuquajturi "Grupi për Stabilizimin e Irakut" do të udhëhiqet nga Condoleezza Rice.
Për gjendjen në Irak, sot dhe nesër në Colorado Springs, do të diskutojnë edhe ministrat e mbrojtjes të NATO-s.
XS
SM
MD
LG