Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit u ka bërë thirrje zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë që seriozisht t'u qasen bisedimeve në 14 tetor në Vjenë.
Zëdhënësi Richard Boucher tha se Uashingtoni i sheh bisedimet e Vjenës si pjesë e rëndësishme të procesit politik në Ballkan.
Boucher tha se Shtetet e Bashkuara shpresojnë që udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë e Malit të Zi, bisedimeve do t'u qasen me qëllime serioze dhe do të dërgojnë delegacione të larta të nivelit të duhur.
XS
SM
MD
LG