Ndërlidhjet

SHKUP


Me 71 personat e vrarë gjatë këtij viti nga armët e zjarrit, Maqedonia është në krye të vendeve të rajonit për numrin e vrasjeve në 1 milion banorë.
Asociacioni Ndërkombëtar i Armëve ka njoftuar se në Evropë, Maqedonia është e treta pas Estonisë dhe Rusisë.
Numri më i madh i vrasjeve është kryer në Tetovë, që llogaritet si qyteti më i pasigurtë.
XS
SM
MD
LG