Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i departamentit amerikan të shtetit, Richard Boucher tha mbrëmë vonë se "Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e Parlamentit të Turqisë për lejimin e dërgimit të trupave për të marrë pjesë në forcën stabilizuese në Irak". Mëtutje ai tha:
"Shtetet e Bashkuara besojnë se trupat e Turqisë do të kontribuojnë për stabilitetin në Irak dhe ne do të bëjmë konslutime të afërta me qeverinë e Turqisë lidhur me detajet e pjesëmarrjes së Turqisë".
XS
SM
MD
LG