Ndërlidhjet

STOKHOLM


Shkencëtarët amerikanë, Peter Agre dhe Roderick MacKinnon janë fitues të çmimit nobel për kimi, ka bërë të ditur sot Akademia mbretërore suedeze e shkencave në Stokholm. Në arsyetimin e akademisë thuhet, pos tjerash, se puna e këtyre dy shkencëtarëve për kanalet e celulave të membranës është e një rëndësie të veçantë për të kuptuar edhe më mirë shumë sëmundje".
XS
SM
MD
LG