Ndërlidhjet

TIRANË


Federata e Futbollit e Shqipërisë ka akuzuar dy klubet Dinamo Tiranë dhe Vllaznia Shkodër për kurdisjen e rezulateteve kualifikuese për garat e UEFAs më herët gjatë këtij viti, ka thënë sot zëdhënësja e prokurorisë së përgjithshme Eva Londo. Siç informon agjencia Associated Press, zëdhënësja Eva Londo ka thënë se prokurooria po i verifikon akuzat, që sipas kodit penal të Shqipërisë paraqesin akte penale". Sipas shtypit shqiptar, Mihal Delijorgji, kryetar i klubit Dinamo Tiranë ka hedhur poshtë këto dyshime dhe ka akuzuar Federatën e Futbollit për krudisjen e dueleve të ekipit kombëtar për kampionatitn evropian 2004.
XS
SM
MD
LG